Чим-годувати-птахів-взимку

Із появою перших серйозних холодів процес пошуку їжі та годування птахів зимою стає доволі проблематичним. Земля вкривається щільною білосніжною ковдрою, швидко твердіє і міцно сковується морозом. Пернатим тваринам стає вкрай важко здобути бодай який-небудь рослинний корм. Та й смачно поживитись мушками і комашками  птахи не мають змоги — не сезон. У цей складний зимовий період люди мають прекрасну можливість проявити власну небайдужість, доброту і милосердя, активно піклуючись про належне харчування маленьких пернатих друзів. 

Годівниця, світлина

Чим годувати птахів взимку? 

Активне наповнення годівнички приносить радість не лише дорослим. Це заняття до душі і малюкам-дошкільникам, і дітям старшого віку, які є небайдужими до пташок. Перш, ніж покласти у годівничку будь-який корм, потрібно все-ж таки визначитись: чим годувати птахів взимку буде найкраще? Корисна та безпечна їжа для птахів виглядає таким чином: 

 • Різні види зерна (просо, пшениця, ячмінь, овес) 
 • Будь-яке насіння (соняшник, льон, сезам, чортополох, гарбуз, конопля) 
 • Сушені плоди та ягоди (шипшина, глід, горобина звичайна, калина, бузина, чорноплідна горобина, сушене яблуко, груша) 
 • Жолуді, шишки, волоські горіхи, арахіс, ліщина 
 • Мілко подрібнені шматочки м’яса чи тваринного жиру 
 • Насіння плодів клена, ясена 
 • Будь-які напіврозварені каші (гречка, рис, вівсянка, перловка, кутя) без солі та спецій 
Годування-птахів, світлина

Усі ці харчові продукти є поживними та калорійними. Така їжа, з любов’ю і турботою покладена у годівничку, допоможе птахам запастись достатньою кількістю енергії та доволі спокійно пережити сувору холодну зиму. 

Чим не можна годувати птахів взимку 

 • Білий і чорний хліб, сухарі, печиво, не є найкращею їжею для неперелітних птахів. Дріжджі, цукор та сіль, які містяться у цій випічці, призводять до проблем із травленням у зимуючих пернатих. Така їжа швидко набрякає у шлунку, а це неабияк шкодить тваринам. 
 • Смажені, солені чи приправлені горішки також не підходять для годування птахів зимою. 
 • Гостра, кисла їжа, різноманітні смажені страви з додаванням спецій небезпечні для пернатих. Такі продукти наносять шкоду організму птахів і сприяють швидкому зневодненню. 
 • Екзотичні заморські фрукти, цитрусові, сушені фініки з додаванням цукру, цукати, солодощі, мармелад викликають в організмі пернатих небажаний процес бродіння. Їх також не варто класти у годівнички. 

Як зробити годування птахів зимою комфортним 

Чим-годувати-птахів, світлина

Аби пернаті створіння, які зимують в Україні, не загинули взимку від голоду, люди можуть допомогти їм, обладнавши спеціальні годівнички. Форма та розмір пташиної “їдальні” не мають особливого значення. Але бажано, щоб годівничка не була тісною, не хиталась, захищала пернатих від вітру й дощу. Тоді птахам буде комфортно та зручно харчуватись улюбленою і такою цінною взимку їжею. 

Годування птахів зимою повинно здійснюватися регулярно. Пернаті друзі швидко звикають до злачних місць і розраховують на щоденний прийом корисної та поживної їжі. Тому, виготовляючи та фіксуючи годівничку, слід бути відповідальними та уважними, періодично поповнюючи запаси харчів у пташиній “їдальні”. 

І дорослий, і малий — кожен здатний зробити добру справу для горобців, синичок, голубів, шишкарів чи снігурів. Знаючи, чим годувати птахів взимку, ми можемо забезпечити правильну і своєчасну допомогу нашим пернатим друзям, які є зовсім поряд. А ще наше милосердя до тварин неодмінно врятує душу від черствості, жадібності та егоїзму. Тож мерщій на вулицю влаштовувати таке потрібне годування птахів зимою. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *