Що-не-можна-дарувати-дітям

Коли наближається довгоочікуване, радісне дитяче свято, батьки одразу ж задаються запитанням: який подарунок найбільше ощасливить їх малюка, а що не можна дарувати дітям взагалі. Адже красивий сувенір, бажаний гаджет, омріяна іграшка чи інша, вдало підібрана річ — прекрасний спосіб потішити та ощасливити кохану дитину. Подарунки допомагають батькам виявити свою любов та увагу до дітей. Вони також служать відмінним мотиватором та цінним інструментом виховання малят. Хто ж із дорослих не пам’ятає, як колись у дитинстві із захопленням очікував на приємний, омріяний дарунок від батьків?

Що подарувати дітям? Світлина

Що не можна дарувати дітям дошкільного віку 

  1. Іграшки та різноманітні предмети неприродніх, так званих «кислотних» кольорів. Занадто яскраві, кричущі відтінки діють на психіку дитини як потужний подразник. Такий дарунок може негативно вплинути на емоційний стан та внутрішній світ маляти. Бавлячись неприродньо розмальованою, неоновою іграшкою, хлопчик чи дівчинка може почати проявляти збудженість, нервовість, агресію. 
  1. Речі з великою кількістю дрібних деталей або запчастин. Допитливі, непосидющі малята часто мають звичку випробовувати все на смак. Особливо це стосується дітей до 3 років. Іграшки та предмети, оснащені дрібними деталями, можуть дуже нашкодити хлопчикам та дівчаткам. Якщо малята раптом проковтнуть чи запхнуть до носа/рота/вух якісь мікрочастинки, ситуація потребуватиме негайного лікарського втручання.
Жорстокі, агресивні іграшки світлина
  1. Іграшки, що мають агресивний зовнішній вигляд. Вони закликають дитину до ворожих, злісних дій. Жорстокі, сердиті, люті образи викликають у малят неспокій, розлади сну, тривогу, агресію. Батькам, родичам та близьким слід знати, що не можна дарувати дітям-дошкільнятам, до прикладу, ляльок монстер-хай, злобного Халка чи героїв з гострими іклами і неприродніми гримасами. Традиційні іграшки повинні бути милими, добрими, симпатичними, викликати естетичне задоволення і приємні емоції. 
  1. Лизуни, липкі мокруваті чи блискучі маси. Вони цікаві, еластичні та податливі в дитячих руках. Але якщо ці ковзкі, жирні речі потраплять на одяг, диван, ліжко чи покривало, вони неодмінно залишать некрасиву масляну пляму. Яким стане дитяче волосся при контакті з лизуном — питання ще те! 

Поради американських педіатрів: що не можна дарувати дітям

Подарунки дітям світлина

Інтерактивні девайси з безліччю вмонтованих звукових, рухових та світлових функцій виглядають в очах малюків направду круто та захопливо. Але особливої користі для розумового, фізичного та психоемоційного розвитку такі речі практично не приносять. Для хлопчиків та дівчаток набагато краще було б отримати на свято гарний подарунок у вигляді спокійних, пасивних іграшок. Вони дозволяють дітям фантазувати і креативити, самостійно придумуючи сценарій розвитку подій. 

Звичайнісінькі ляльки, кольорові машинки, літачки, поїзди та м’які плюшеві тваринки дозволяють малюкам максимально розвивати уяву, вдосконалювати координацію рухів, активно застосовувати логічне мислення. Чудові блокові конструктори і пазли активно стимулюють мілку моторику пальців рук і прекрасно стимулюють розвиток мовлення.

дарунок конструктор світлина

Популярні комп’ютерні ігри та додатки — це не є те, що не можна дарувати дітям зовсім. Але хлопців та дівчат шкільного віку краще зацікавити різноманітними головоломками та активними настільними іграми. 

Іграшки, до яких потрібно докупляти певні деталі, звісно ж, не порадують маля. Ну хто б хотів отримати бажаний, омріяний сувенір у вигляді кольорового заводного локомотива без залізничного полотна? 

Науково-освітні розвиваючі набори, у яких не може розібратись навіть дорослий, теж не є гарною ідеєю для святкового подарунка. Це стовідсотково є тим, що не можна дарувати як малим, так і старшим дітям. 

Як же догодити дитині, не спрезентувавши їй те, що не можна дарувати?

Подарунки дітям, які можна дарувати світлина

Існує безліч речей, які принесуть маляті не лише задоволення, а й користь. Але найкращим, найомріянішим подарунком, звісно ж, стане той, котрий буде презентований дитині з любов’ю, увагою та теплотою. Правильно підібраний святковий сувенір не обов’язково повинен бути дорогим. Головне, аби кожний дарунок приніс маляті багато позитивних емоцій та яскравих, незабутніх вражень. Тоді дитина відчуватиме себе по-справжньому задоволеною, щасливою і коханою. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *