Дитина-шульга зображення

Соціологи одностайно стверджують, що дитина-шульга є унікальною, особливою та неординарною. Ліворукий малюк відрізняється активно розвиненою правою частиною мозку, яка відповідає за уяву, образне мислення, враження та емоції. Шульга часто стає справжнім випробовуванням для батьків, вихователів та вчителів, адже навколишній світ є більш пристосованим для праворуких дітей. Проте малюки, у яких домінантною рукою є саме ліва, мають всі шанси стати талановитими, знаменитими, геніальними особистостями.

шульга дівчинка в школі фото

Шульга. Топ 10 порад для батьків

  1. Дорослі повинні зрозуміти і запам’ятати, що якщо їх дитина пише лівою рукою —  це індивідуальний варіант норми. За жодних обставин батьки не повинні негативно ставитись до такої особливості маляти.
  2. На початку навчального процесу лівша потребує нагадувань, як саме потрібно правильно тримати олівець чи ручку. Старші повинні слідкувати, щоб шульга не плутав праву і ліву руки.
  3. Ні в якому разі не потрібно перевчати дитину писати іншою рукою. Малюк-лівша від таких експериментів отримає лише відчуття дискомфорту, розгубленості і хаосу.
  4. У більшості випадків шульга пише, малює чи ліпить трохи довше, ніж праворука дитина. Дорослим слід з терпінням ставитись до цього факту і не намагатись пришвидшити процес виконання завдання неприємними зауваженнями, криками чи погрозами.
  5. Батьки мусять знати, що дитина-лівша потребує постійного, систематичного повторення і закріплення вивченого матеріалу чи набутих навичок. Маленький шульга почуває себе комфортно, щоденно систематизуючи отримані знання.
  6. Дитина-лівша повинна мати правильно облаштоване робоче місце. В ідеалі на стіл, за яким сидить шульга, світло падає справа.
  7. Дорослі допоможуть малюку-лівші краще засвоїти матеріал, якщо будуть використовувати наочні посібники і різноманітні візуальні презентації. Шульга мислить образно.
  8. Дитина-лівша може писати і читати дзеркально. Батьки уникнуть цієї проблеми, активно нагадуючи маляті про стандартне правило “зліва-направо”.
  9. Дорослі допоможуть малюку легше освоювати тексти завдяки звичайній лінійці чи закладці. Коли дитина-лівша читає з таким аксесуаром, він не губить рядків, не збивається і не перескакує далі.
  10.  Батьки, які приділяють шульзі достатньо уваги в дитинстві, з часом зможуть насолоджуватись грандіозними успіхами неординарного ліворукого малюка.
шульга малює фото

Дорослі, які виховують лівшу, зобов’язані попередити вихователів і вчителів про цікаву особливість маляти. Шульга має повне право на визнання і прийняття його таким, яким він є. Завдяки активному функціонуванню правої півкулі мозку і домінуванню лівої руки дитина-лівша має унікальні можливості для самовираження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *