Синевир-неймовірний-скарб-Карпат

Величні, могутні українські гори славляться захопливими краєвидами, затишною атмосферою природи і безліччю кришталево чистих потоків. А чарівний, неперевершено привабливий Синевир є однією із найкоштовніших водних цінностей Карпат. Це знамените високогірне озеро знаходиться на висоті 989 м і вважається найглибшим та найбільшим водним скарбом у однойменному Національному природному парку. Красиве й надзвичайно мальовниче місце по праву називають візитівкою українських гір, зокрема гостинного Закарпаття. Старовинна, незаймана природа дивує та вражає водночас. Таємнича крижана водойма відтінків сапфіру й смарагду доповнюється неперевершеним ароматом свіжої хвої та надзвичайною близькістю небес… 

Красива, зворушлива легенда про Синевир 

Кажуть, що колись давно один заможний, але дуже жорстокий граф забажав заволодіти доволі ласою, магічною землею — частиною Карпат. На оглядини безкінечних лісистих гір він узяв із собою улюблену доньку Синь. А була та дівчина надзвичайно вродливою, чуйною і доброю. Доки батько роздивлявся скелисті верхівки, широкі полонини та густі непролазні хащі, донька почула чарівну, душевну мелодію, що линула неподалік. То майстерно грав на сопілці місцевий пастух Вир. Зачарована музикою молода сентиментальна дівчина пішла на звук і довго слухала солов’їні трелі віртуозного юнака. Синь і Вир дуже сподобались одне одному, і через зовсім короткий час… закохались. 

Коли про цю палку й щиру любов дізнався жадібний, цинічний граф, він страшенно розізлився та заборонив юній доньці бачитися зі звичайним пастухом. Вельможа, звісно ж, бажав видати дівчину за багатого, знаного, шанованого суспільством чоловіка. Та Синь незважала на заборону жорстокого і скупого батька. Вона потайки тікала з дому в густий смерековий ліс і насолоджувалась жаданим спілкуванням із простим верховинським хлопцем. Тоді старий граф перейшов усі межі людяності. Він наказав зловити хлопця і убити великою кам’яною глибою. Згорьована, опечалена дівчина довго страждала від нещасного, трагічного кохання. Щодня вона приходила в смерекову долину, де востаннє бачилась із пастухом, і плакала, плакала… Її щирі дівочі сльози швидко наповнили землю. На тому місці і утворилось знамените озеро Синевир. Ще одна, народна назва водойми — Морське око, солоне і чисте, як дівоча сльоза. 

світлина — Синевирське озеро, вечір
світлина — Синевир Озеро, Фейсбук

Знамените озеро круглий рік відвідують туристи 

Береги водойми — це круті гірські схили, рясно засаджені ялицями та смереками. До речі, вік хвойних дерев, що ростуть навколо мальовничого озера, сягає півтори сотні років! А прямо посередині видніється невеличкий, зовсім малесенький острівець, площа якого складає усього кілька квадратних метрів. Чарівна та захоплива навколишня атмосфера приваблює й надихає туристів цілісінький рік. 

На Синевир часто приїжджають молодята, аби щасливо відсвяткувати весілля. А невеличкий пісочний пляж нерідко стає місцем освідчення в коханні. Існує народне повір’я, що стосунки, зароджені на цьому озері, будуть міцними, глибокими й вічними. Кохані люди палко любитимуть один одного до кінця життя і ніколи, за жодних обставин, не зрадять. 

Купатись в найчистішому озері Карпат заборонено. Тут знаходиться заповідна природна зона, яка суворо охороняється. Та й небезпечно: дно водойми не до кінця вивчене, а найтепліша температура води у теплу пору року коливається від 11 до 13 градусів. Тому для сміливих туристів передбачений такий вид розваги, як плавання на спеціальному плоту — бокорі, або ж на човні. 

Високогірне Карпатське озеро, світлина
світлина — Синевир Озеро, Фейсбук

Українські й іноземні відвідувачі Національного парку Синевир полюбляють робити ефектні світлини на фоні високої, акуратно вирізьбленої скульптури із дерева махагон, що велично стоїть на пляжі. Її спеціально витесали наші українські майстри Бровді і Самич, родом із Мукачево. Оригінальна дерев’яна скульптура заввишки 13 м присвячена Сині, Виру та їх вічному, нажаль трагічному, коханню. 

Озеро Синевир взимку стає ще більш дивовижним 

У період із грудня і до початку березня таємнича водойма замерзає й вкривається неймовірно красивою кригою. Прекрасна, романтична місцина раптом перетворюється у справжнісіньке зимове царство, що ретельно охороняється височенними засніженими деревами. Знерухомлене кригою, найбільше озеро Карпат захоплює незабутніми пейзажами та спонукає на корисні прогулянки, насичені киснем та ароматом хвої. Відвідини цього особливого місця дозволяють отримати неабияке естетичне задоволення. 

Дивовижна гармонія глибокої смарагдової водойми, величних лісистих гір, крутих прибережних схилів та могутнього безкрайнього неба назавжди полонить душу. Відвідавши чарівне озеро Синевир одного разу, ви неодмінно матимете бажання вертатись сюди знову і знову…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *