Вагітність-двійнею-пологи-та-виховання

Коли жінка дізнається про те, що у неї вагітність двійнею, і в сім’ї народжуються малята, це приносить подвійну радість і щастя для цілої родини. Разом з яскравими, щедрими позитивними емоціями до батьків також приходить гостра необхідність у особливому піклуванні та турботі про одразу двох малят. Проте мамам і татусям не варто боятись якихось надзвичайних труднощів. У сучасному світі вже винайдена велика кількість речей, предметів та аксесуарів, які значно спрощують життя ощасливлених долею батьків.

Двійня фото

Вагітність двійнею дещо відрізняється від «звичайного» виношування одного маляти. Майбутня мама може відчувати більш виражений токсикоз на ранніх строках, сильніше втомлюватись і потребувати більше часу на відпочинок та відновлення сил. Великий, важкий живіт, збільшена матка, набряк окремих ділянок тіла, варикозне розширення вен, слабкий біль в спині та задишка також частенько турбують в останні місяці багатоплідної вагітності. Така ситуація потребує постійного моніторингу стану жінки та її малят з боку професійних, кваліфікованих лікарів. Але усі хвилювання, слабкість та фізична втома швидко минають після пологів. Натомість у мами народжується двійня, яка дарує жінці неймовірне щастя, насолоду, відчуття безмежної радості і справжнього Божого благословіння.

Вагітність двійнею фото

Вагітність двійнею: до чого готуватись? 

  • В особливий період виношування одразу кількох малят жінка повинна контролювати рівень гемоглобіну в крові. Для повноцінного розвитку двійнята потребують багато заліза. Щоб материнський організм не страждав від анемії, гінеколог чи сімейний лікар, що веде вагітність двійнею, обов’язково стежить за показниками крові. 
  • Білок в сечі та високий кров’яний тиск — не найкращі супутники вагітних. Наявність цих факторів формує стан прееклампсії, небезпечної для матері та малят, на яких вона очікує.  
  • Високий ризик кесаревого розтину. Дуже часто передлежання плодів є неправильним, і не дозволяє жінці народжувати природнім шляхом. 
  • Передчасні пологи. Вагітність двійнею може закінчитись раніше визначеного строку. За статистикою, більше 50% жінок, що виношують кількох немовлят, народжують спонтанно до 37 тижня. 

Пологи двійні: особливості 

Коли лікар діагностує, що в жінки багатоплідна вагітність двійнею, вони разом складають імовірний план пологів. Фізіологічний стан малят, їх розміщення, положення плацент, наявність чи відсутність рубців на матці визначають спосіб народження дітей. І природні пологи, і кесарів розтин при багатоплідній вагітності мають чіткі переваги та ризики. 

У пологовому чи операційному залі зазвичай присутні кілька лікарів та акушерок, кожен з яких відповідає за те чи інше немовля. Якщо двійнята чи близнята народжуються природнім шляхом, це триває приблизно від півгодини до двох годин. Пологи двійні при кесаревому розтині займають трохи менше часу, адже дітей дістають з матки одне за одним.

Народження першої дитини фото

Корисні поради з приводу виховання двійнят 

  1. Налаштуйте обох малюків на єдиний графік сну, годування, прогулянок, купання. Двійнята чи близнята можуть бути зовсім несхожими зовні, мати кардинально протилежні темпераменти і різні часові режими. Дотримання одного й того ж розпорядку дня і ночі допоможе батькам якісно піклуватись про коханих малюків. Єдиний графік дасть можливість мамі й татові знаходити час на відпочинок, прийняття іжі та відновлення сил. 
  1. Приймайте допомогу від родичів, друзів, близьких людей. Насправді процес виховання двійні є доволі складним. Вчасна додаткова допомога інших допоможе батькам зберегти фізичні та моральні сили, гарний настрій, покращить самопочуття. 
  1. Проводьте час із кожним малюком наодинці. Двійнята до певного періоду сприймають себе як одне ціле. Коли батьки присвячують час окремо кожному маляті, вони формують в дітях особисте бачення, індивідуальність, самостійність. 
  1. Станьте справжнім другом для кожної дитини. Близнята чи двійнята унікальні тим, що вони від народження мають емоційну, психологічну та фізичну підтримку один одного. Батьки, які встановлять зі своїми малятами тісний, дружній, довірливий зв’язок, зможуть легко стати тими особами, яких двійнята найбільше цінуватимуть. 
  1. Забезпечте кожній дитині власний простір. Двійнята, що проживають разом, повинні мати індивідуальні набори одягу, взуття, іграшок, кухонного посуду. Кожна дитина повинна розуміти, що вона має власне «я», і є лише частиною спільного «ми». 
Фото з двійнею хлопчик дівчинка фото

Народження двійні є справою доволі непростою. Особлива вагітність несе певні ризики та складності і мамі, і діткам в її утробі, і лікарям. Але цей нелегкий період життя щедро винагороджується солодкими криками коханих, довгоочікуваних немовлят. Вагітність двійнею минає, а щастя материнства подвоюється і приносить справжню втіху, насолоду та благодать.

1 коментар

  1. дуже чудова стаття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *