Відновлення-після-пологів

Красива, струнка та приваблива фігура як наслідок бажаного відновлення після пологів —  заповітне бажання тих жінок, які нещодавно стали мамами. Та перш, ніж повернутись до омріяних форм, породіллям необхідно приділити неабияку увагу власному здоров’ю і самопочуттю. Як саме може допомогти своєму організму молода мама, повернувшись із пологового будинку?

Після пологів, мама й дитина фото

8 порад від лікарів як пришвидшити відновлення після пологів

  1. Багато лежати, відпочивати. У перші дні і тижні після народження дитини материнський організм переживає стан стресу. Усі органи і системи перелаштовуються і перебудовуються, а змінений гормональний фон забезпечує швидке скорочення матки і повноцінну лактацію. Щоби цей непростий процес відбувався максимально ефективно, мама повинна мати достатньо фізичних та емоційних сил.
  2. Не робити різких рухів і не підіймати нічого важкого. Після пологів кістки, сухожилля і м’язи тазового дна є ослабленими. Аби вберегти себе від небажаних травм, кровотеч і неприємних відчуттів, потрібно рухатись обережно і не підіймати нічого, важче власної дитинки.
  3. Дихати свіжим повітрям. Часті прогулянки мами з немовлям, а також щоденне провітрювання помешкання сприяють кращому наповненню організму киснем. Чисте, свіже повітря очищає кров від шкідливих токсинів і стресових речовин, а також сприяє швидшому відновленню клітин, тканин і внутрішніх органів.
  4. Достатньо пити. Негазована вода, компот із сухофруктів, неміцний заспокійливий чай наповнюють організм необхідною цілющою рідиною і виводять непотрібні продукти розпаду. Якщо породілля часто і багато п’є, вона уникне проблем із недостатньою лактацією.
  5. Правильно і вчасно харчуватись. Каші із цільних видів круп (окрім рису), нежирні супи, запечені чи приготовані на пару овочі, нежирна телятина і м’ясо птиці, кисломолочні продукти, підсушений хліб і рослинна олія допоможуть мамі наповнити організм цінними речовинами, вітамінами та мікроелементами. Повноцінне меню жінки без гострих та шкідливих страв допомагає маляті уникнути алергічних реакцій, болючих колік, тривожності і безсоння.
  6. Носити післяпологовий бандаж. Цей практичний аксесуар надійно підтримує і фіксує м’язи живота, захищає шви від кесаревого розтину і знімає навантаження з хребта.
  7. Дбати про позитивний психоемоційний стан. Лікарями доведено, що задоволена, щаслива та врівноважена мамочка швидше проходить етап відновлення після пологів. Гарний настрій молодої мами неодмінно передається дитинці, сприяючи правильному розвитку немовляти.
  8. Відвідувати сімейного лікаря, педіатра, гінеколога. Періодичні огляди фахових спеціалістів дозволять виключити чи виявити в жінки можливі проблеми зі здоров’ям після пологів. Отримавши цінні, корисні поради, мама зможе краще дбати про себе та малюка.
Лікарська консультація щодо відновлення після пологів фото

Прислухаючись до власного організму, використовуючи поради лікарів, не навантажуючи себе понад міру, молода мама легко зможе пройти складний процес повноцінного відновлення після пологів. А через кілька місяців з моменту народження маляти жінка без проблем скине зайві кілограми у спортзалі, басейні чи фітнес-центрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *